About us

Czech transport agency since 2001

We provide transfers at the level of individual & group transportation within the Czech Republic and the European Union. 

Our cars are operated by highly experienced drivers with Czech-Russian-English language skills. We provide our clients with the maximum service in the area of passenger transport from / to the Prague or Karlovy Vary airports, excursions throughout the Czech Republic and the European Union, upon request providing guided tours or accommodation reservations.

Reference

“Milá paní Havelková, chci vám touto cestou poděkovat za spolehlivý a příjemný transfer z letiště Praha do Karlových Varů. Neplánovaně jsem se potřebovala dostat z Mnichova (Germany) do Prahy a rychle do KV a s vaší firmou vše proběhlo bez potíží. Určitě využiji vaše služby i v budoucnosti. Přeji hodně dalších spokojených klientů.”

Milena Kalisch

“I have used the Transfer Karlovy Vary service from Nuremberg to Karlovy Vary. Great satisfaction. Thanks and highly recommended.”

Tom Raynolds

“Byla jsem hosty našeho hotelu požádána vyjádřit velký dík firmě Transport Karlovy Vary za skvělý servis při náhlé rodinné tragédii a nutnosti okamžitého návratu do domoviny. Několik minut po objednání transferu na pražské letiště dorazil vůz k hotelu, řidič naložil zavazadla a včas a bezpečně hosty dovezl na letecký spoj. Velice děkuje celá rodina Loisin.”

Lucie Rziebová

Rezervační manažerka, Hotel Heluan a Ester v Karlovy Vary

“На этой неделе мы воспользовались услугами компании КВ-Трансферы и очень довольны своим выбором. Вежливый водитель, чистота в авто и максимальный комфорт приятно удивили нас. Надеемся стать Вашими постоянными клиентами. Желаем процветания!”

Елена T.

Partners

Video

VARY°GREETS body and soul

Choose your destination